Lineárne vedenia a vozíky

Lineárne vedenia slúžia na presné vedenie vozíkov, ktoré sú prepojené s niektorou časťou zariadenia. Častou aplikáciou sú aktuátory, kde sú paralelne vedľa seba umiestnené lineárne vedenie a guličková alebo trapézová skrutka. Vozík vedenia je prepojený s maticou skrutky konzolou, a tak spoločne zabezpečuje skrutka prenos krútiaceho momentu na li...

Lineárne vedenia slúžia na presné vedenie vozíkov, ktoré sú prepojené s niektorou časťou zariadenia. Častou aplikáciou sú aktuátory, kde sú paralelne vedľa seba umiestnené lineárne vedenie a guličková alebo trapézová skrutka. Vozík vedenia je prepojený s maticou skrutky konzolou, a tak spoločne zabezpečuje skrutka prenos krútiaceho momentu na lineárny pohyb a vozík vedenia zasa presnosť tohoto pohybu.

Použitie lineárnych vedení je veľmi široké a nájdete ich na všetkých zariadeniach, kde nastáva lineárny pohyb niektorej časti zariadenia, resp. stroja. Ak sa chystáte zostrojiť nejaké zariadenie, radi vám pomôžeme pri jeho návrhu a skreslení 3D modelu.

V tejto kategórii nájdete rôzne druhy vedení a vozíkov so špecifickými vlastnosťami a rôznymi výhodami v závislosti od aplikácie. Ak sa neviete rozhodnúť pre niektorý druh vedenia, popíšte nám vašu aplikáciu a radi vám pomôžeme pri výbere.

Viac